top of page
1.jpg

TECHNOLOGIE

barevna_lista
vrtak
dira
pilotni_vrt_protlaku

1

Pilotní vrt

Vrtná souprava je přistavena k vykopané startovací jámě. Před začátkem pilotního vrtu je namíchán výplach, který je vždy speciálně připravený na geologické podmínky v daném místě vrtu. Pilotní vrtná hlava provede pilotní vrt dle předem určené trasy vrtu zákazníkem do cílové jámy. Po celou dobu pilotního vrtu je monitorována hloubka i poloha vrtu s možností usměrnění v případě odchylek od požadované trasy.

Rozšiřování pilotního vrtu

Pilotní hlava je v cílové jámě vyměněna za rozšiřovací kuželovitou hlavu. Velikost rozšiřovací hlavy je závislé na velikosti následně vtahovaného potrubí a půdních podmínkách.
 

Rotující rozšiřovací hlava je s použitím namíchaného výplachu vtahována pilotním vrtem zpět do startovací jámy. Odvrtaná zemina je z vrtu odváděna výplachem do startovací a cílové jámy. V této fázi dochází k postupnému rozšířování a čištění pilotního vrtu. Rozšiřování pilotního vrtu probíhá postupnou výměnou rozšiřovacích hlav za rozšiřovací hlavy s větším průměrem až na požadovanou velikost podle průměru vtahováné chráničky a geologických podmínek.

2

rozsireni_vrtu_protlaku
zatazeni_chranicky

3

Zatažení chráničky

Závěrečným krokem je zatažení chráničky, která je v cílové jámě uchycena za rozšiřovací hlavu. Následně je potrubí, za pomocí speciálně namíchaného výplachu dle podloží v místě vrtu, zataženo do již rozšířeného a vyčištěného pilotního vrtu.

Než kopnete, volejte / pište!

vzdalenost_protlaku

Vzdálenost až 180 metrů

prumer_protlaku

Průměr až 550 mm

trida_zeminy

Vrtáme třídy zeminy: 1 – 7

Pro přesnou cenovou nabídku nás kontaktujte. Celková cena protlaku se odvíjí od jeho délky, průměru a třídy zeminy.

Zavolejte, napište na e-mail nebo přes kontaktní formulář níže a rychle se dozvíte cenu protlaku pro vás.

Kontaktní údaje

605 282 734

(Ondřej Popelka)

608 212 788

(Tomáš Popelka)

Kontaktní formulář

DĚKUJEME ZA ZPRÁVU!

Ozveme se co nejdříve s cenovou nabídkou.

bottom of page